Kërko

Vatican News
2020.01.18 Onorevole Virginia Raggi Sindaco di Roma 2020.01.18 Onorevole Virginia Raggi Sindaco di Roma  (Vatican Media)

Papa priti në audiencë kryetaren e Bashkisë së Romës e presidentin i Rajonit të Lazios

Papa Françesku priti sot në audiencë nё Vatikan presidentin e Rajonit të Lazios, Nicola Zingaretti dhe kryebashkiakёn e Romës, Virginia Raggi. Kёshtu njofton zyra e Shtypit e Selisë së Shenjtë.

R.SH. - Vatikan

Aktivitetet e përditshme të Papës, sot paradite filluan me takimin e rezervuar për ipeshkvijtë portugezë, pasuar nga audiencat me dy politikanët italianë.

Kështu, sot paradite Papa Françesku priti në audiencë nё Vatikan presidentin e Rajonit të Lazios, Nicola Zingaretti dhe kryebashkiakёn e Romës, Virginia Raggi. Kёshtu njofton zyra e Shtypit e Selisë së Shenjtë.

08 janar 2021, 12:47