Kërko

2020.08.28 Presentazione lettere credenziali Ambasciatore Timor Orientale Rodrigues Barreto de Ataide Goncalves  2020.08.28 Presentazione lettere credenziali Ambasciatore Timor Orientale Rodrigues Barreto de Ataide Goncalves  

Audiencat e Papёs tё premten 28 gusht

Papa priti sot paradite nё audiencë nё Vatikan Imzot Dodё Gjergjin, ipeshkëv i dioqezës Prizren-Prishtinë (Kosovё)

R.SH. - Vatikan

Papa Françesku sot paradite priti nё audiencë nё Vatikan:

Ambasadoren e re tё Timorit Lindor pranё Selisё sё Shenjtё, Zonjёn Juvita Rodrigues Barreto De Ataíde Gonçalves, me rastin e paraqitjes sё Letrave Kredenciale;

Gjithnjë sot paradite Papa priti nё audiencë kardinalin Gualtiero Bassetti, Kryeipeshkёv i Perugia - Città della Pieve (Itali), Kryetar i Konferencës Episkopale tё Italisё;

Po sot paradite Papa priti nё audiencë Imzot Dodё Gjergjin, ipeshkëv i dioqezës Prizren-Prishtinë (Kosovё) dhe

Një delegacion tё Konferencës Episkopale Italiane pёr paraqitjen e Mesharit tё ri romak nё gjuhёn italiane.

28 gusht 2020, 09:31