Meklēt

Horhe Mario Bergoljo Horhe Mario Bergoljo  

2024. gada pavasarī iznāks grāmata "Dzīve. Mans stāsts vēstures lappusēs"

"Dzīve. Mans stāsts vēstures lappusēs" ("Life. La mia storia nella Storia") – tā saucas pāvesta Franciska grāmata, kurā viņš pirmo reizi stāsta par savu dzīvi, atsaucot atmiņā notikumus, kas iezīmējuši cilvēces vēsturi, sākot no Otrā pasaules kara sākuma 1939. gadā, kad viņam bija gandrīz trīs gadi, līdz mūsdienām.

Silvija Krivteža - Vatikāns

Grāmatu "Dzīve. Mans stāsts vēstures lappusēs" klajā laidīs izdevniecības "HarperCollins Publishers" Itālijas nodaļa, kas par to paziņoja 7. novembrī. Tas ir globāls izdevniecības projekts, kas 2024. gada pavasarī tiks īstenots Itālijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Apvienotajā Karalistē, Kanādā, Brazīlijā, Francijā, Vācijā, Meksikā, Polijā, Portugālē, Spānijā un vairākās Dienvidamerikas valstīs.

Šī ir pirmā reize, kad Ņujorkā bāzētā izdevniecība "HarperCollins Publishers" izdod pāvesta Franciska grāmatu. "Dzīve. Mans stāsts vēstures lappusēs", - informē izdevniecība - "ir neparasts ceļojums cauri gadu desmitiem, lai caur Bergoljo atmiņām atskatītos uz mūsu laikmeta nozīmīgākajiem notikumiem. Starp tiem ir Berlīnes mūra krišana, Videla veiktais apvērsums Argentīnā, cilvēka nolaišanās uz Mēness 1969. gadā un pat 1986. gada Pasaules kauss futbolā, kurā Maradona guva vārtus, kas iegājuši vēsturē kā "mano de Dios". Memuāri par priesteri, kurš no personīga skatupunkta stāsta par gadiem, kad nacisti iznīcināja ebrejus, par Hirosimas un Nagasaki bombardēšanu, par 2008. gada lielo ekonomisko lejupslīdi, Ņujorkas Dvīņu torņu sabrukumu, Covid-19 pandēmiju, Benedikta XVI atkāpšanos no amata un konklāvu, kurā kardināli viņu ievēlēja par pāvestu ar Franciska vārdu. "Vēsturiskie notikumi," lasām paziņojumā, "savijas ar pāvesta dzīvi, kurš izņēmuma kārtā lasītājiem atver savu atmiņu lādi, lai ar sev raksturīgo atklātību izstāstītu mirkļus, kas mainīja pasauli."

Tajā pašā laikā pāvests Francisks sniedz dažus svarīgus vēstījumus par sociālo nevienlīdzību, klimata krīzi, karu, atomieroču draudiem, rasu diskrimināciju, nabadzību un cīņu par dzīvību. Pāvesta balss mijas ar stāstnieka, televīzijas "Mediaset" žurnālista Fabio Marčeses Ragonas balsi, kurš katrā grāmatas nodaļā apraksta vēsturisko kontekstu, kurā pāvests dzīvoja.

"Šajā grāmatā es stāstu par savas dzīves ceļu caur svarīgākajiem un dramatiskākajiem notikumiem, ko cilvēce ir piedzīvojusi pēdējo astoņdesmit gadu laikā. Vēlos, lai lasītāji, īpaši jaunā paaudze ieklausītos vecāka cilvēka balsī un pārdomātu, ko mūsu planēta ir piedzīvojusi, lai nekad vairs neatkārtotu pagātnes kļūdas. Padomāsim, piemēram, par kariem, kas ir nomocījuši un joprojām nomāc pasauli. Padomāsim par genocīdiem, vajāšanām, naidu starp dažādu reliģiju brāļiem un māsām! Cik daudz sāpju! Sasniedzot zināmu vecumu, ir svarīgi pat mums pašiem no jauna atvērt atmiņu lādi un atcerēties: lai, atskatoties atpakaļ, mācītos, novērtētu lietas, kas nav labas, izmestu toksiskās lietas, ko esam piedzīvojuši, nožēlotu grēkus, ko esam pieļāvuši, un arī lai pateiktos par visu labo, ko Dievs mums ir dāvājis. Tas ir atpazīšanas vingrinājums, ko mums visiem vajadzētu darīt, pirms nav par vēlu!" - atgādina Romas bīskaps.

"Mums ir liels gods iepazīstināt lasītājus visā pasaulē ar pāvesta dzīves stāstu," atzina izdevniecības "HarperCollins Publishers," izpilddirektors Braiens Murejs. "No dzīves Argentīnā līdz pat savai ievēlēšanai par Katoļu baznīcas vadītāju Horhe Mario Bergoljo ir nodzīvojis izcilu dzīvi, būdams liecinieks izšķirošiem brīžiem jaunāko laiku vēsturē. Mēs ar nepacietību gaidām, kad viņa stāsts nonāks pie lasītājiem visā pasaulē", sacīja Murejs.

08 novembris 2023, 10:50