Išči

Vatican News
"Naj nas Sveti Duh, ki vodi Kristusa in nas po puščavi sveta, da bi jo s svojo vero spremenili v vrt, razsvetljuje, spremlja in odpira za novost velikonočnega življenja." "Naj nas Sveti Duh, ki vodi Kristusa in nas po puščavi sveta, da bi jo s svojo vero spremenili v vrt, razsvetljuje, spremlja in odpira za novost velikonočnega življenja." 

Msgr. Pizzaballa v postnem sporočilu: Vrniti se k Božji besedi in evharistiji

»Ponovno najti priložnosti, da bi prisluhnili Božji besedi; moliti po naših župnijah, to je poslušati Boga prej kot same sebe; z vero in gotovostjo obhajati zakrament sprave; postiti se, to je odpovedati se temu, kar napolni trebuh, a ne nasiti srca; vrniti se k evharistiji, ljubezni, ki resnično nasiti našo lakoto po življenju in sreči; bolj darovati kot pa nabirati:« to so nekatere izmed smernic za postni čas, ki jih je v sporočilu ob tej priložnosti predlagal msgr. Pierbattista Pizzaballa, apostolski administrator latinskega patriarhata v Jeruzalemu.

s. Leonida Zamuda SL – Vatikan

Pogled usmeriti na Gospoda

Vernike vabi, da bi v teh tako težkih trenutkih za Cerkev in svet pogled usmerili na Gospoda, obnovili zaupanje v Njegovo prisotnost in Njegovo delovanje. Cerkev nas preko postnega časa in velike noči spominja, da je Jezus tukaj in zdaj, v moči Duha in poslušnosti naše vere, poleg nas in z nami prepotuje pot puščave, vse dokler ne bomo prispeli do velikonočnega vrta, pred Njegovim in svojimi grobovi, končno izpraznjeni vsakršne tesnobe in bolečine smrti.

Tudi za nas »je pisano«, da je je Bog zvest

Po besedah nadškofa Pizzaballe so v postnem času dar in prizadevanje naslednja dejanja: »izzvati puščavo, soočiti sušo našega življenja in naših dejavnosti, včasih tudi pastoralnih, ne da bi podlegli bližnjicam čudežev, kompromisov, nezaupanja, ali še huje, greha, ampak bi podelili Jezusovo zaupanje in upanje v Očetovo ljubezen in lepoto Kraljestva.« Pri tem spomni na Jezusov zgled v puščavi, kjer je bil skušan in je v to izkušnjo vnesel moč Duha, ki je obljubljena vsakomur, ki – tako, kot On – upa in zaupa Božji besedi. »Tudi za nas "je pisano", da je Bog zvest, da so tudi nam namenjeni angeli, da bi nas tolažili v naši utrujenosti in nas podpirali na poti (glej Mr 1,13);« da tudi za nas obstaja velikonočni prehod iz smrti v življenje, iz suženjstva v svobodo, iz nezaupanja v upanje.

Prisluhniti Božji besedi, vrniti se k evharistiji

»"Ker smo njegovi sodelavci, vas tudi prosimo, da Božje milosti ne bi prejeli v prazno!" (2Kor 6,1). Vsakdo izmed nas je osebno in v skupnosti v tem "milostnem času" povabljen, da bi ponovno našel priložnosti za poslušanje Božje besede. Po naših župnijah naj se ponovno moli, to je ponovno posluša Boga prej kot sebe; naj se z vero in gotovostjo obhaja zakrament sprave; ponovno naj se v življenju postimo, se odpovemo temu, kar napolni trebuh, a ne nasiti srca; povabljeni smo se vrniti k evharistiji – ne kot obredu, ampak kot šoli, kjer se naučimo, da je le prejeta in podeljena ljubezen tista, ki resnično nasiti našo lakoto po življenju in sreči;« kakor nas vedno močneje spominja papež Frančišek, smo povabljeni, da bi ponovno bolj darovali, kot pa nabirali, saj razlog našega obstoja in delovanja kot kristjani ni »jaz«, ampak drugi in njihovo zveličanje.

Da bi z vero spremenili puščavo sveta v vrt

»Naj nas Sveti Duh, ki vodi Kristusa in nas po puščavi sveta (Lk 4,1), da bi jo s svojo vero spremenili v vrt, razsvetljuje, spremlja in odpira za novost velikonočnega življenja,« sklene svoje postno sporočilo apostolski administrator latinskega patriarhata v Jeruzalemu.

Petek, 8. marec 2019, 09:30