Szukaj

Abp Szewczuk do uchodźców: angażujcie się w życie lokalnych społeczności Abp Szewczuk do uchodźców: angażujcie się w życie lokalnych społeczności   (AFP or licensors)

Abp Szewczuk wzywa uchodźców do aktywności społecznej

W swoim codziennym przesłaniu abp Światosław Szewczuk zwrócił się do ukraińskich uchodźców wewnętrznych. Przypomniał, że od początku wojny miliony Ukraińców zostało zmuszonych do porzucenia swoich domów. Zaapelował do rodaków o włączanie się w życie lokalnych społeczności oraz służbę Ukrainie, poprzez aktywne zaangażowanie w działalność społeczną i charytatywną miejscowych parafii.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Kontynuując rozważania na temat owoców modlitwy Słowem Bożym, zwierzchnik ukraińskich grekokatolików zauważył, że tekst, wypowiadanego przez nas codziennie pozdrowienia anielskiego, również pochodzi z Ewangelii. W tych słowach Kościół wyraża tajemnicę miłości Boga, który stał się człowiekiem. „Zdrowaś Mario” ma przypominać nam o słuchaniu Słowa Bożego i wcielaniu go w życie.

Abp Światosław Szewczuk: pracujcie nad zwycięstwem, jak tylko potraficie

„Zwracam się dziś do wszystkich osób wewnętrznie przesiedlonych. Chciałbym byście poczuli się dziś w objęciach naszego Kościoła. Przybywając do jakiegoś miasta, najpierw szukajcie jednej z naszych parafii. Miejscowi są nie tylko gotowi was przyjąć, ale także pomóc wam we wszystkim, w czym tylko mogą. Proszę was, gdziekolwiek się znajdziecie, aktywnie włączajcie się w życie miejscowej wspólnoty, pracujcie nad zwycięstwem Ukrainy, tak, jak tylko potraficie. Często ci, którzy kiedyś przyjęli pomoc, sami stają się wolontariuszami i pomagają innym, dają im siłę do życia w tak trudnych okolicznościach. Szukajcie więc możliwości realizowania się w swoim zawodzie i wykorzystania waszych talentów. Miejscowi na pewno z wielką radością przyjmą specjalistów z różnych dziedzin, którzy pomogą tworzyć wspólne dobro i przyczynią się do zwycięstwa naszej ojczyzny – powiedział abp Szewczuk. – Nasze parafie czekają też na was podczas nabożeństw, chcą dzielić się swoją wiarą w zmartwychwstałego Chrystusa, od którego czerpiemy siły i zdolność do kochania bliźniego, a więc także was, kochani bracia i siostry. Boże, błogosław Ukrainę, pozwól zakończyć wojnę, wywołaną przez człowieka, który teraz stał się niewolnikiem własnego zła. Boże, podaruj nam pokój i błogosław nasze wojska, niech na naszą ziemię nie spadają już rosyjskie rakiety i nie leje się ludzka krew, ale niech rozkwitają słoneczniki i maki, jako znak pokoju i radości.“

08 sierpnia 2022, 14:35