Papa Francesco e anziani - nonni Papa Francesco e anziani - nonni 

Ne hagyjuk magukra az időseket – Ferenc pápa felhívott egy római plébánost

Július elsején este Ferenc pápa váratlanul felhívta Roberto Cassano atyát, a római Corviale negyed Keresztes Szent Pálról elnevezett plébániájának vezetőjét. A pápa 2018-ban látogatott el a templom közösségéhez. A telefonbeszélgetésben azt kérte, hogy imádkozzanak érte és viseljék gondját a legtörékenyebbeknek.

Marina Tomarro / Somogyi Viktória – Vatikán

„Amikor a pápa felkereste plébániánkat lelkipásztori látogatás keretében, elmeséltem neki: online közvetítéseket készítünk, hogy közelebb lehessünk mindenkihez és kértem az áldását. Sosem gondoltam arra, hogy a nyári szabadság előtt felhív majd” – számolt be a szerda esti telefonhívásról Roberto Cassano atya. A Corviale római negyedet „Nagy kígyónak” is nevezik, mert hatalmas, szürke és leromlott állapotú házsorokból álló panellakótelep jellemi, ahol sokféle ember él együtt: magányos idősek, migránsok, szociális problémákkal küzdő családok és illegális lakásfoglalók, akiknek nincs otthona. Éppen hozzájuk akarta eljuttatni simogatását Ferenc pápa azáltal, hogy felhívta plébánosukat.

Egy atya, aki nem feledkezett meg gyermekeiről

„Éppen kezdődött volna egy műsorunk utolsó része, amelyet a plébánián dolgozó másik két pappal együtt készítettünk, de semmi sem működött. Nem indult el az élőközvetítés, úgy tűnt, minden leblokkolt. Egyszercsak megszólalt a telefonom. Felvettem és rögtön felismertem a pápa hangját!” – mesélte a plébános. Megpróbálta kihangosítani, hogy a vonalban levő hívek is hallják a beszélgetést. „Nagyon megható pillanat volt mindenkinek, hogy a pápa még mindig emlékezik a plébániájukon tett meglátogatására és hogy imádkozik értük. Nem felejtette el Emanuelét sem, azt a kisgyermeket, aki éppen a látogatás előtt vesztette el édesapját és könnyek között kérdezte a pápától, hogy az édesapja vajon a mennyben van-e annak ellenére, hogy nem volt hívő ember. A pápa akkor megölelte és vigasztalta a kisfiút. Nem egy távoli személy volt, hanem egy apa, aki azért jött el, hogy tényleg közel álljon a nehézségben levő emberekhez” – fogalmazott Roberto Cassano atya.

Ima a pápáért

Ferenc pápa a telefonbeszélgetésben azt kérte, hogy ne hagyják magukra a leggyengébbeket és az időseket. „A plébániánk sajátos helyzetben van, sok problémával küzd. Igyekszünk minél közelebb lenni az egyedülálló idősekhez. A karantén idején gyarkan felhívtuk őket, hogy érdeklődjünk, hogyan érzik magukat, szükségük van-e bármire is. Igyekeztünk mindig eljuttatni azokhoz az Oltáriszentséget, akik kérték. A közösségi hálók segítségével szentmiséket mutattunk be és műsorokat készítettünk, hogy társaságot biztosítsunk az embereknek” – mondta a római plébános. Mélyen megérintette a pápával folytatott beszélgetésében, hogy többször is imákat kért magáért, ezért elhatározták a templomban szolgáló papokkal, hogy a híveket bevonva minden nap imádkoznak a szeretett pápájukért, hogy az Úr támogassa és óvja meg a nehézségekben.

03 július 2020, 13:52