Kërko

Vatican News
Papa Francesco Papa Francesco  

Papa emëron Imzot Gloder Nunci në Kubë, Imzot Marino President të Akademisë Kishtare

Papa Françesku ka emëruar Nunc të ri Apostolik në Kubë, imzot Giampiero Gloder, deri më tani President i Akademisë Kishtare Papnore dhe në vend të tij ka emëruar Imzot Joseph Marino, deri tani Nunc Apostolik në Malajzi e Timorin Lindor dhe Delegat Apostolik në Brunei.

R.SH. - Vatikan

Papa Françesku ka emëruar Nunc të ri Apostolik në Kubë, imzot Giampiero Gloder, kryeipeshkëv titullar i Telde-s, deri më tani President i Akademisë Kishtare Papnore dhe në vend të tij ka emëruar Imzot Joseph Marino, kryeipeshkëv titullar i Natchitoches, deri tani Nunc Apostolik në Malajzi e Timorin Lindor dhe Delegat Apostolik në Brunei. Kështu njofton Salla e shtypit të Vatikanit.

11 tetor 2019, 12:39