Cerca

Vatican News
Prefekti i Dikasterit për Komunikimin, Paolo Ruffini Prefekti i Dikasterit për Komunikimin, Paolo Ruffini  (Vatican Media)

Sinodi për të rinjtë: nesër, i paraqitet Papës boca e dokumentit përfundimtar

Njoftimin se nesër i paraqitet Papës boca e dokumentit përfundimtar për Sinodin e ipeshkvijve kushtuar të rinjve, e dha prefekti i Dikasterit për Komunikimin, Paolo Ruffini.

R.SH. - Vatikan

“Etërit sinodalë po punojnë për hartimin e dokumentit përfundimtar dhe të letrës” që do të mbyllë Sinodin e ipeshkvijve kushtuar të rinjve, i cili ka hyrë në javën e tij të fundit. “Boca e dokumentit përfundimtar do t’i paraqitet nesër” Papës Françesku dhe krejt Asamblesë Sinodale, siç njoftoi prefekti i Dikasterit për Komunikimin, Paolo Ruffini, gjatë konferencës së sotme për shtyp, në Sallën Gjon Pali II.

22 tetor 2018, 14:52