Ako vzor odvahy v situácii životnej skúšky spomenul Mons. Bober v homílii Anku Kolesárovú. Mladých pozval na jej blahorečenie 1. septembra v Košiciach.
Ďalšie tri dni bohatého programu duchovných, kultúrnych a dobrovoľníckych aktivít majú mladí ešte pred sebou. Na stretnutie prišli početní slovenskí biskupi, ktorí sa budú striedať pri liturgických sláveniach a katechézach. Laici na programe spolupracujú s kňazmi, rehoľníčkami a rehoľníkmi rôznych chariziem.
P18 je už tretím takýmto celonárodným stretnutím po R13 v roku 2013 v Ružomberku a P15 v roku 2015 v Poprade.
-jb-