Szukaj

Zburzone budynki w Mariupolu Zburzone budynki w Mariupolu 

Abp Szewczuk do intelektualistów: nie milczcie!

W otoczonym przez rosyjskie wojska Mariupolu ponad 170 tys. ludzi cierpi z powodu głodu – tę informację podał w codziennym orędziu abp Światosław Szewczuk. Podkreślił, że to właśnie od ocalenia Mariupola zależy przyszłość całej Ukrainy. Zaapelował do wspólnoty międzynarodowej o ratunek dla obrońców i mieszkańców miasta Maryi. Podkreślił, że Ukraina jest obecnie najbardziej zaminowanym terytorium na świecie. Na wyzwolonych obszarach dziesiątki tysięcy hektarów ziemi czekają na rozminowanie.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików zatrzymał się dzisiaj nad drugim uczynkiem miłosierdzia względem duszy: nieumiejętnych pouczać. Podziękował wszystkim nauczycielom i wychowawcom, którzy pomagają swoim uczniom rozróżniać dobro od zła i prawdę od kłamstwa.

Abp Światosław Szewczuk: wróg chce zniszczyć nie tylko nasze miasta, ale i dusze

„Diabeł, wróg człowieka, często łapie ludzi w sieci ich własnej ignorancji. Bardzo często podaje kłamstwo w opakowaniu prawdy. Trzeba umieć odróżniać jedno od drugiego, kłamstwo od prawdy, dobro od zła. Jednak, aby posiąść te umiejętność, musimy się jej nauczyć – mówi abp Szewczuk. – Stąd szczególnie zwracam się dziś do intelektualistów i ludzi nauki. Zwróćcie uwagę, że wojna na Ukrainie ma również ideologiczny wymiar. Wróg nie chce zniszczyć wyłącznie naszych miast i wsi, ale także i dusze. Nie chodzi wyłącznie o dusze Ukraińców, ale o dusze ludzi z całego świata. Wróg niszczy je sącząc w nie kłamstwa. Rosjanie mówią, że na Ukrainie trwa denazyfikacja, ale w rzeczywistości jest to ludobójstwo narodu ukraińskiego, które zostało otwarcie zadeklarowane w instrukcjach dla wojska. Dlatego proszę dziś cały intelektualny świat: nie milczcie! Jeśli dziś stanowczo nie sprzeciwicie się ludobójstwu na naszym narodzie, to jutro wasza kapitulacja przed tą ideologią przyniesie ogromne szkody dla całej ludzkości.“

15 maja 2022, 13:36