Cerca

Vatican News
Бискупот Стојанов за Духовден служеше во Скопје Бискупот Стојанов за Духовден служеше во Скопје  

За Духовден бискупот Стојанов служеше Литургија во Скопје

За празникот Духовден бискупот Стојанов за Духовден служеше во Скопје

Во недела 9 јуни 2019 година, на празникот Педесетница- Духови, Скопскиот бискуп и Струмичко-скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов го предводеше свечено Евхаристиско славење во катедралата Пресвето Срце Исусово во Скопје. 

Бискупот Стојанов по хомилијата ја подели Светата Тајна Крштение на 2 деца, исто така подели Света Тајна миропомазание на 2 деца и прва Света Причест на 12 деца.

13 јуни 2019, 08:17