2013. gadā Sīrījā nolaupītais jezuītu tēvs Paolo Daloljo 2013. gadā Sīrījā nolaupītais jezuītu tēvs Paolo Daloljo 

Sīrijā nolaupītā katoļu priestera liktenis joprojām nav zināms

"Pēdējā laikā medijos ik pa brīdim parādījās ziņas par to, kur atrodas pirms septiņiem gadiem nolaupītais jezuītu tēvs Paolo Daloljo. Lai gan visas pēdas ir rūpīgi pārbaudītas, taču neviena no tām nesniedz drošu atbildi uz šo jautājumu", atzina apustuliskais nuncijs Sīrijā.

Silvija Krivteža - Vatican News

Apustuliskais nuncijs Sīrijā kardināls Mario Dzenari norādīja, ka jezuītu tēva Paolo Daloljo lieta ir viena no daudzām neatrisinātām lietām. Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas apkopotajiem datiem, Sīrijā ir nolaupītas aptuveni 100 tūkstoši personas, par kuru likteni nav nekas zināms. "Tēva Paolo nolaupīšana mūs ļoti izmainīja un Sīrija mums kļuva īpaši tuva", saka Frančeska Daloljo, nolaupītā jezuīta māsa.

“Šodien Paolo būtu teicis ne tikai mierinājuma un stiprinājuma vārdus, bet arī būtu paudis lielas dusmas un apsūdzību pret starptautiskajām organizācijām, kuru darbība Sīrijā ir vāja. Savā pēdējā grāmatā mans brālis rakstīja par cerību un paļāvību uz Kungu. Viņš rakstīja arī par globālo klusēšanu attiecībā uz Sīrijā notiekošo traģēdiju. Kad es domāju par Paolo, es domāju arī par visām tām ģimenēm, kuras sāpīgi izjūt savu tuvinieku nolaupīšanas traģēdiju, – saka Frančeska Daloljo. Es iepazinos ar vairākām mātēm un sievām, kuras neko nezina par savu tuvinieku likteni. Par dažiem uzzina, ka viņi ir miruši, bet par citiem neko nezina. Tas patiešām ir ļoti skaudri un nežēlīgi.”

Pirms septiņiem gadiem nolaupītais jezuītu tēvs Paolo Daloljo kopā ar saviem domubiedriem strādāja pie dialoga starp kristiešiem un musulmaņiem Sīrijā. Viņš bija lūgšanas cilvēks, ekumeniskās kopienas dibinātājs.

01 augusts 2020, 12:35