Cerca

Vatican News
Betlehemező fiatalok, köztük magyarok az Európai Parlamentben Brüsszelben Betlehemező fiatalok, köztük magyarok az Európai Parlamentben Brüsszelben 

Magyar betlehemesek az Európai Parlamentben

2018. január 8-án Rainer WIELAND, az Európai Parlament alelnöke fogadta az európai csillagénekeseket, köztük a történelmi Magyarország betlehemes küldöttjeit a brüsszeli EU Parlament kupolatermében. Az alelnök, meleg hangú köszöntő beszédében, a betlehemezés fontosságát hangsúlyozta – olvasható az Európai Magyar Fiatalságért Alapítvány a Vatikáni Rádió magyar szerkesztőségéhez eljuttatott beszámolójában.

Különös ajándék volt magyar diákjaink számára, hogy idén az Európai Parlament protokolláris főbejáratát magyar betlehemezőink jelölhették meg a „Christus Mansionem Benedicat /Krisztus áldja meg ezt a házat!” civilizációs imádság jelével! Ezen a bejáraton minden magas rangú küldöttség áthalad majd a fontosnak ígérkező 2019-es esztendőben! Az angol, német, francia nyelvek mellett, a magyar közösségek hangját képviselve, „magasra tehettük a betlehemi lámpást” az EP-ben!

Találkozó magyar EP képviselőkkel

A nemzetközi rendezvény után a magyar betlehemezőket képviselő Háromkirályok találkoztak többek között Hölvényi György, Winkler Gyula és Sógor Csaba képviselőkkel ill. munkatársaikkal is. Csillagének kíséretében, egy szívélyes találkozás keretében, az újévi áldás jelével ( 20*C+M+B+19 ) jelölték meg számos képviselő irodájának ajtaját.

Öt éve térnek vissza minden évben az Európai Parlamentbe

Öt éve jövünk civilizáció-tudatos iskolák kimagasló minőségű pedagógusaival és diákjaival az EP-be. Idei brüsszeli delegációnkat Harmat József (Kistelek), Garai-Szabóné Póth Edit (Hódmezővásárhely, Varga Tamás Á.I.), Jáger Enikő (Tasnád) és Benedek Ramona (Nagyvárad, Szt. László Líceum) csoportvezetők révén Garai Dominika, Dávidházi Dóra, Gyurkó Edit, Harmat Dorina, Dohi Csenge, Daniel-Cristian Domuţa, Kovács László István, Illés Nándor Attila és Benedek Boglárka alkotta.

Kapcsolódás az európai csillagénekes mozgalomhoz

A civilizációs megújulást szorgalmazó, egyre szélesedő betlehemes mozgalmat az Európai Magyar Fiatalságért Alapítvány jelentős erőforrásokkal támogatja „Székelykapuk-Zöldkapuk” c. programja keretében. „Székelykapus”, azaz civilizáció-tudatos diákjaink és pedagógusaink például kárpát-medencei összefogásban betlehemezve kapcsolódnak az európai csillagénekes mozgalomhoz.

Missziós partneriskola Kongóban

Magyar és társnemzeti közösségekben, sok száz településen előadott betlehemezés révén felkarolunk egy missziós partneriskolát Kongóban is, ahol több száz gyermek éves iskoláztatását támogattuk. „Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan” elv mentén „a szülőföldön való boldogulás” támogatásának jegyében, bátor, nagylelkű, vállalkozó szellemiségre buzdítunk! Így találnak vissza a fiatalok saját eredeti lelkületükhöz. Tavasszal népszerű ökológiai akciót is szervezünk…

Az EU parlamentbe a COMECE-ből

Az EU parlamentbe a COMECE-ből (EU-s püspöki konferenciák bizottsága) indultunk, így a gyerekek idén is nagyon messze el tudták vinni a civilizációs áldást! A gépies globalizáció alávetési folyamataival szemben az ember közösségeinek valódi felemelése igazi civilizációs megújulás lesz: Christus Mansionem Benedicat! – tájékoztat az Európai Magyar Fiatalságért Alapítvány a Vatikáni Rádió magyar szerkesztőségéhez eljuttatott beszámolójában.

(Benedek Ramóna nagyváradi hitoktató beszámolója alapján)

12 január 2019, 15:57